Piotr Baczyński

Szef Immersion

Piotr Baczyński

Szef Immersion

Biografia

Piotr Baczyński jest twórcą i prezesem spółki Immersion – jednego z pierwszych europejskich deweloperów specjalizujących się w wirtualnej rzeczywistości.
Piotr ma prawie dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu kreatywnych projektów marketingowych. Jest współwłaścicielem agencji interaktywnej Esencja, która znalazła się w Facebook Accelerate – międzynarodowym programie dla twórców narzędzi ułatwiających sprzedaż reklam na Facebooku.
Od zawsze obserwował nowe technologię i możliwości ich zastosowanie w życiu codziennym oraz biznesie. Wirtualną rzeczywistością zainteresował się po zobaczeniu kampanii promującej Oculusa na portalu Kickstarter. Po kilku tygodniach od zdobycia pierwszego prototypu zdecydował się na stworzenie firmy specjalizującej się w tej technologii.
Doświadczenie w marketingu pozwoliło mu opracować strategie wdrożenia wirtualnej rzeczywistości które zyskały zaufanie takich firm jak T-Mobile, HBO czy Bayer, biorąc udział w realizacji ponad 50 projektów VR, w tym aplikacji wykorzystywanych przez kluczowych producentów VR takich jak HTC czy Samsung. W maju Immersion udostępniło w PKiN wirtualny spacer po Warszawie sprzed setek lat.
W 2015 roku Piotr znalazł się w rankingu 50 Kreatywnych w biznesie magazynu „Brief”. Jest wykładowcą Akademii Dyplomacji z zakresu social media gdzie prowadzi zajęcia dla polityków i studentów.

Plan przemówień

RING VR vs AR

16:15 - 16:45