Warsztaty wideo 360: Jak stworzyć swój pierwszy materiał 360

24 Lis 2017
11:00 - 12:30

Warsztaty wideo 360: Jak stworzyć swój pierwszy materiał 360

Warsztaty adresowane są do każdego, kto chciałby zacząć eksperymentować (lub już eksperymentuje) z wideo 360. Nie jest wymagane posiadanie jakiegokolwiek doświadczenia w tej dziedzinie, a osoby mające pierwsze kroki za sobą z pewnością nie będą się nudzić. Uczestnicy poznają każdy z etapów procesu powstawania tego rodzaju treści: przedprodukcją, produkcją i postprodukcją. Osoby zaznajomione już np. z obsługą kamery Samsung 360 będą miały możliwość lepszego poznania pozostałych kroków, jak np. przygotowanie produkcji lub scenariusza.

Efektem warsztatów będą przygotowane przez uczestników krótkie, kilkuminutowe dokumenty 360 w formie relacji z kongresu. Organizatorzy kongresu opublikują najlepsze z ukończonych projektów w mediach społecznościowych wydarzenia.

Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję poznać:
– znaczenie i siłę wideo 360 w opowiadaniu historii
– rolę bliskiego ujęcia w komunikacji z wykorzystaniem wideo 360
– wiedzę na temat najszybszego (i najtańszego!) tworzenia materiałów 360
– procesy i narzędzia pomagające w tworzeniu krótkich form dziennikarskich
– wiedzę na temat korzystania z podstawowych narzędzi do produkcji wideo 360, m.in. kamery Samsung360, mikrofonów, elementów programu Adobe Suite, etc.

Warsztaty przewidziane są dla 10 osób, prowadzenie w języku angielskim. Uczestnicy pracować będą w dwóch grupach. Czas trwania warsztatów: 2 godziny.

Prowadzącym warsztaty będzie Louis Jebb, wieloletni dziennikarz brytyjskiego dziennika “The Independent”, współautor sukcesu gazety “i”. Jebb jest założycielem i prezesem startupu Immersiv.ly, który tworzy i sprzedaje treści dziennikarskie w wirtualnej rzeczywistości.

Na warsztaty można się zapisywać na stronie https://warsztatyvrarcongress.evenea.pl/