Jak prowadzić oględziny miejsca zbrodni? Nauka przy wykorzystaniu VR

24 maja 2017
13:30 - 15:00

Jak prowadzić oględziny miejsca zbrodni? Nauka przy wykorzystaniu VR

Organizator: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

W Akademii Leona Koźmińskiego została wdrożona nowa interaktywna metoda nauczania prawa. Po nałożeniu gogli VR pozwala ona studentom przenieść się w miejsce, w którym zostało popełnione przestępstwo. Zadaniem studenta biorącego udział w grze edukacyjnej jest wcielenie się w rolę śledczego i zabezpieczenie śladów na miejscu zbrodni odpowiednimi metodami i we właściwej kolejności przy pomocy przedmiotów znajdujących się w walizce oględzinowej.

Autorem scenariusza gry edukacyjnej jest prof. dr hab. Monika Całkiewicz, prorektor ds. studiów prawniczych ALK. Profesor Całkiewicz podkreśla, że prawo jest przede wszystkim nauką praktyczną, a wprowadzenie przyszłego prawnika w wirtualną rzeczywistość daje możliwość sprawdzenia wiedzy studenta i wykorzystania jego intuicji w realnym działaniu. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę na temat oględzin miejsca zbrodni, na co dzień przekazywaną studentom albo poczuć się jak bohaterowie serialu CSI – Kryminalne zagadki…, próbujący rozwikłać tajemnicę nagłej śmierci prawnika…

Liczba uczestników: 20 osób

PRZEBIEG WARSZTATÓW

  1. Krótka instrukcja obsługi programu, informacja o założeniach gry edukacyjnej
  2. Wirtualne oględziny miejsca – prowadzone metodą stopklatki, z bieżącym komentarzem prowadzącej warsztat
  3. Podsumowanie – uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy doszło do zabójstwa, samobójstwa czy nieszczęśliwego wypadku

Czas trwania – 90 minut

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:

Uczestnicy warsztatu zostaną przeniesieni do gabinetu prawnika po to, by zabezpieczyć ślady i dowody, dzięki którym możliwe będzie ustalenie, w jakich okolicznościach doszło do jego śmierci. Wydaje się, że wszyscy miłośnicy CSI doskonale wiedzą, jak prowadzi się oględziny miejsca. W toku warsztatów okaże się jednak, że fikcja filmowa nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość. Przeoczenie śladów może mieć katastrofalne skutki dla ustalenia charakteru zdarzenia, a w przypadku stwierdzenia, że doszło do przestępstwa, brak śladów zazwyczaj uniemożliwia ustalenie jego sprawcy. W trakcie warsztatów w przystępny sposób wyjaśniona zostanie taktyka przeprowadzania oględzin miejsca i zasady wykorzystania informacji uzyskanych w trakcie tej czynności. Uczestnicy warsztatów zrozumieją, na czym polega praca prokuratora i policjantów na miejscu zdarzenia.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:

Po warsztatach uczestnicy poczują większą swobodę w komunikacji oraz budowaniu zaufania odbiorców. Celem wystąpienia jest zdobycie wiarygodności jako potencjalnego partnera biznesowego, który z sukcesem zrealizuje biznesowy projekt i w którego warto zainwestować kapitał. Warsztaty zostały skonstruowane tak, aby uczestnicy otrzymali jak najwięcej informacji zwrotnej zarówno od trenerów, jak i od innych uczestników warsztatów.

ZAPISZ SIĘ NA TE WARSZTATY:

Każdy uczestnik European VR Congress może BEZPŁATNIE zapisać się na wybrane warsztaty – jedne spośród 4 dostępnych.
Ilość miejsc na warsztatach jest OGRANICZONA – decyduje kolejność zgłoszeń.
Warunkiem zapisania się, jest wcześniejsze kupienie biletu na Kongress.
Warsztaty będą odbywały się tylko w języku polskim.INNE DOSTĘPNE WARSZTATY: