Gwiazdy YouTube o VR

Gwiazdy YouTube o VR

Youtuberzy są dziś gwiazdami niemniejszymi od najlepszych sportowców, najpopularniejszych muzyków, czy największych osobowości telewizyjnych. Ci najlepsi, potrafią pociągnąć za sobą wielotysięczne tłumy, które z wypiekami na twarzach czekają na ich kolejne produkcje. Wszystko dlatego, że influencerzy wiedzą, jak przykuć uwagę widza, jak stworzyć atrakcyjny materiał i jak, dbając o dystrybucję, zapewnić mu odpowiednią oglądalność.

YouTube już ponad 2 lata temu umożliwił zamieszanie na tej platformie produkcji VR (w tym filmów sferycznych). Czy youtuberzy chętnie korzystają z tej możliwości? Jaki widzą miejsce dla VR na swoich kanałach? Jakie są ich doświadczenia z tą technologią?

Na kongresowej scenie rozmawiać na ten temat będą: Huyen i Marcin z popularnonaukowego kanału EMCE, Bartek Kułakowski dzielący się na swoim kanale wiedzą technologiczną oraz autor kanału z kategorii gaming – Zagrajnik TV. Dyskusję poprowadzi Łukasz Głombicki, szef komunikacji w LifeTube – największej sieci wielokanałowej YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej, zrzeszającej 329 twórców wideo.