Premiera filmu dokumentalnego „Polska Rzeczywistość Wirtualna”

23 Lis 2017
21:00 - 22:00

Premiera filmu dokumentalnego „Polska Rzeczywistość Wirtualna”

Wirtualna Rzeczywistość to dla jednych ciekawostka technologiczna, dla drugich narzędzie pracy i powiew „technologii jutra”, a jeszcze innych – bańka spekulacyjna, która w dłuższej perspektywie nie ma prawa się udać. Jaka jest naprawdę Wirtualna Rzeczywistość? W filmie „Polska Rzeczywistość Wirtualna” na to pytanie odpowiedają specjaliści m.in. z branży marketingu, biznesu i rozrywki. Twórcy treści, obserwatorzy postępu technologicznego, jak i inwestorzy i przedsiębiorcy, a przede wszystkim Ci, którzy już teraz z sukcesem wykorzystują VR w swojej pracy, modelu biznesowym, a nawet… życiu towarzyskim!

Film ten nie skupia się na samej technologii. Zamiast tego, w centrum stawia człowieka w obliczu nowego medium, opowiada o jego potencjale dla społeczeństwa, szansach, zagrożeniach i obecnych zastosowaniach.

Według twórców filmu – Dawida Grzesika i Wojciecha Szczerby – temat jest ciekawy nie tylko z punktu widzenia rozwoju technologicznego, ale też zjawiska którego jesteśmy świadkami – kolejnego kroku na drodze do cyfryzacji – i to już nie tylko świata wokół, ale również nas samych, za pomocą awatarów, które reprezentują nas w wirtualnych wymiarach. „VR pozwala na bardzo wysoki poziom immersji, czyli zanurzenia się w tym – wirtualnym – świecie. Można to z całą pewnością przyrównać do przejścia do innego wymiaru!”

Film jest koprodukcją firm FilmVision, CreateOne, Folia Soundstudio, Ja Cię Kręce oraz Pracownia Dronów. Czas trwania: 60 minut. Wersja językowa: polska. Reżyseria: Dawid Grzesik i Wojciech Szczerba. Zdjęcia: Michał Palikot.