European VR/AR Congress 2017

23 - 24 listopada 2017 Centrum Nauki Kopernik ponownie stanie się miejscem wymiany wiedzy na temat technologii VR i najnowszych projektów ją wykorzystujących. Zapraszamy na European VR/AR Congress 2017!

Pierwsza edycja European VR Congress odbyła się w dniach 3-4 listopada 2016 roku. W wydarzeniu zorganizowanym przez Konferencje Agora uczestniczyło ponad pół tysiąca osób. Kongres był miejscem wymiany wiedzy eksperckiej całego spektrum tematów – od budownictwa, architektury przez gry komputerowe, sztukę i marketing po psychologię oraz medycynę. Uczestnicy mogli przetestować m.in. najnowszą kamerę Ricoh Theta S, okulary Microsoft HoloLens, konsolę PlayStation VR i doświadczyć produkcji VR na 24 stoiskach VR Expo.

Wiosenna edycja kongresu została wzbogacona o rozszerzoną strefę VR Expo i bogatszą ofertę programową. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w Speed Dating – cyklu szybkich spotkań kojarzących firmy VR z inwestorami oraz warsztatach pogłębiających wiedzę na wybrany temat np. cinematic VR. W ramach VR Expo została wydzielona strefa Startup Zone, w której prezentowane były innowacyjne polskie i zagraniczne projekty.

Aktualnie tworzymy program listopadowej, trzeciej edycji European VR/AR, a znajdą się w nim m. in:

Prezentacje praktyków i ekspertów w dziedzinie VR

Twórcy kontentu, producenci sprzętu i specjaliści z branży VR, szczerze opowiedzą o swoich doświadczeniach, aktualnych trendach oraz wyzwaniach, przed którymi stają. Ważne miejsce wśród podejmowanych tematów zajmą takie kwestie, jak wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w biznesie, medycynie, budownictwie i kulturze oraz potencjał finansowy branży VR.

Panele dyskusyjne poświęcone rozwojowi branż VR / AR

Podczas kongresu eksperci dyskutować będą o wyzwaniach, przed którymi aktualnie stoi branża VR / AR, a także o tym, co czeka ją w kolejnych latach. Czy przyszłością jest wirtualna, czy rozszerzona rzeczywistość? Które branże z największym powodzeniem wykorzystują technologie VR / AR? Jak polskie firmy działające na tym rynku mogą osiągnąć międzynarodowy sukces?

Warsztaty z praktycznego wykorzystania VR

Współpracujący z nami eksperci, mogący pochwalić się bogatym doświadczeniem w praktycznym zastosowaniu VR, poprowadzą warsztaty, pozwalające poszerzyć swoje kompetencje w wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. W niewielkich grupach będzie można zagłębić się w wybrany temat z dziedziny VR, jak na przykład produkcja filmów sferycznych.

VR EXPO i Startup Zone

Nieodłączną częścią Kongresu jest strefa EXPO, gdzie będzie można osobiście przetestować najnowszy sprzęt, na własnym ciele zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi doświadczeniami VR / AR oraz porozmawiać z ich twórcami. Nowością podczas drugiej edycji European VR Congress będzie specjalna strefa Startup Zone, gdzie swoje produkcje i innowacje będą mogły zaprezentować najmłodsze firmy działające w branży VR / AR.

Networking

European VR Congress to spotkanie kilkuset ekspertów i przedsiębiorców działających w branży VR / AR, twórców treści, producentów sprzętu, a także mediów czy specjalistów ds. marketingu. To doskonała okazja, żeby poznać entuzjastów tej technologii i dowiedzieć się jak wykorzystać ją w biznesie, a także zawrzeć znajomości, które zaowocują nowymi projektami. Będzie ku temu okazja podczas śniadań otwierających oba dni kongresu i przerw networkingowych.

Impreza integracyjna

Wiemy, że networking jest niezwykle ważna częścią naszych kongresów. Dlatego wieczorem, po zakończeniu merytorycznej części pierwszego dnia European VR Congress, zaprosimy uczestników na imprezę networkingową w atrakcyjnym miejscu. Spotkamy się wówczas, aby móc bliżej się poznać i – już w nieco mniej formalnej atmosferze – kontynuować rozpoczęte w trakcie dnia rozmowy o fascynującej technologii VR / AR.