Jakub Korczyński

Giant Lazer

Jakub Korczyński

Giant Lazer

Biografia

W latach 2011-2015 prezes spółki Sendingo – startupu skupiającego się na rozwoju oprogramowania związanego z tematyką email marketingu. Pracował dla m.in.: PZU, WWF, JTI, SWISS, Burger King, ING, Hyundai RTV AGD, 4F, AZ.pl, Bloomberg Businessweek Polska, Pixers, Domodi. Finalnym projektem, nad którym pracował w Sendingo, był system oparty na rozwiązaniach zaczerpniętych ze sztucznej inteligencji do generowania mobilnych katalogów. Z rozwiązania skorzystały m.in. Intersport, Praktiker, Tchibo, Super-Pharm i Grene.

Obecnie Jakub zajmuje się rozwojem firmy Giant Lazer, związanej z biznesowym wykorzystaniem technologii VR/AR i filmów 360. W ramach działalności wyprodukował filmy 360 dla m.in. MK Cafe, Militaria.pl, UNIT4, Grupy Impel. Wraz z zespołem zbudował również edukacyjne doświadczenie VR dla Wyższej Szkoły Bankowej.

Jakub wypowiada się na temat nowych technologii na Twitterze (@jakubkorczynski), Linkedin oraz Medium. Oprócz tematów VR/AR dzieli się swoimi obserwacjami odnośnie trendów w technologii, moralnych aspektów nowych technologii jak i wykorzystanie ich w sztuce.

Tancerz tańców afrokubańskich.

Plan przemówień